Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras

Falsbergo kelias

Parsisiųsti GPX
Trumpai apie maršrutą
Lengvas
17 km
6 val.
4
Maršruto danga
29% Asfaltas
69% Žvyrkelis
2% Miško kelias

Norintiems aktyviai leisti laisvalaikį dviračiu arba pėsčiomis, pasigrožėti gamta ir pasisemti žinių apie Mažeikių regione esančius objektus bei jų istoriją, siūlome pasirinkti Falsbergo kelią. Mūsų siūlomi aplankyti objektai ne tik suteiks Jums galimybę labiau pažinti regiono istoriją, bet kartu ir kvies pasigrožėti išskirtiniais gamtos vaizdais. Falsbergo miškas garsėja savo grybų, uogu bei gyvūnų gausa, tad nenustebkite, jei važiuojant ar einant pamatysite ne vieną prabėgančią stirną. Manome, jog ši kelionė puikiai tiks norintiems aktyviai praleisti visą dieną mūsų Mažeikių krašte, visai šalia Mažeikių miesto.

Trumpai apie lankomus objektus:
Mažeikių muziejus
Mažeikių muziejuje, veikiančiame visą sezoną, yra saugomi ir eksponuojami Žemaitijos krašto istorijos, archeologijos, etnografijos, bei liaudies meno kūriniai. Taip pat čia galite susipažinti ir su naftos perdirbimo gamyklos istorija bei gamybos technologijomis. Muziejuje be nuolatinių ekspozicijų yra nuolat ruošiamos keičiamosios parodos, organizuojami dailininkų plenerai, simpoziumai, konferencijos, edukacinės programos, vykdomos daugiadienės ekspedicijos po Mažeikių rajoną, rengiami projektai.

Geležinkelio tilto per Ventą statinių kompleksas
1872 m. pro Pumpurų kaime nutiestas, o po I pasaulinio karo atstatytas geležinio tilto statinių kompleksas yra pripažinta nekilnojama kultūros vertybė. Karo metu per Ventos upę pastatytas tiltas buvo labai stipriai saugomas, o jo strateginė svarba buvo labai didelė, mat keturių aukštų, raudonų plytų, vieno metro storio bokštai, su angomis šaudyti kulkosvaidžiais yra išvarpyti kulkų skylių. 1915 m. vokiečių kariuomenė susprogdino tiltą, kuris po karo buvo atstatytas, o jo konstrukcijos pakeistos metalinėmis. Rekomenduojame užsukti ir iš arti pamatyti šį Lietuvos istoriją menantį objektą, kuris nepalieka jam abejingų žmonių bei pasigrožėti gamtos grožiu, Ventos upe.

Kušlėnų kaimo senosios kapinės
Kušlėnų kaimo senosios kapinės (19-20 a.) yra saugomas objektas, kuris yra įtrauktas į Lietuvos kultūros vertybių registrą. Šioje vietoje buvo laidojami Kušlėnų kaimo gyventojai. Kapinėse yra antkapių ir antkapinių paminklų, teritorija yra prižiūrima, bet nepaisant to, pati aplinka labai susitapatinusi su ja supančia gamta. Objektas išskirtinis dar ir tuo, kad šalia jų yra Kušlėnų karjeras (uždaras lankymui), kurio išskirtinė aplinka prisideda prie šios vietos unikalaus grožio ir apsaugos. Rekomenduojame trumpam užsukti ir pajusti šios vietos unikalumą ir ramybę.

Tulnikių tvenkinio poilsiavietė
Šioje Tulnikių tvenkinio poilsiavietėje turėsite galimybę atsipalaiduoti bei turiningai praleisti laisvalaikį. Šiltuoju metų sezonu yra galimybė pasinaudoti laužaviete maistui gaminti, išsimaudyti tvenkinyje, taip pat žaisti tinklinį, bei kitus paplūdimio žaidimus tam skirtoje aikštelėje. Mėgstantiems žvejoti yra galimybė išmėginti laimę ir suvilioti savo gyvenimo laimikį.

Atsiliepimai

Komentuoti

Išmanioji programėlė / Audio gidas

Tai - interaktyvi, naujoviška, šiuolaikinių technologijų sprendimais pagrįsta mokymosi ir kultūros pažinimo priemonė skirta Lietuvos ir užsienio lankytojams pažinti mūsų krašte esančius reikšmingus ir unikalius kultūros paveldo objektus bei žymius žmones