Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras

Geležinkelio tilto per Ventą statinių kompleksas

Įspūdingi objektai

Kontaktai

1872 m. pro Pumpurų kaimą buvo nutiesta geležinkelio linija ir čia pastatyta stotis su trimis atsarginiais keliais. Carinės Rusijos pareigūnai ją oficialiai vadindavo Vindava, vokiečiai pakabino iškabą „Wenta“. 1904-1905 m. per Ventą pastatytas medinis geležinkelio tiltas. 1915 m. balandžio mėn. vokiečių kariuomenė sudegino geležinkelio stoties namą, prekių sandėlį, o šalia esantį geležinkelio tiltą per Ventą susprogdino.  

Po I pasaulinio karo tiltas buvo atstatytas, tik tada jo konstrukcijos pakeistos metalinėmis.

Dabar aiškiai matyti, kad karo metu tiltas buvo labai stipriai saugomas, o jo strateginė svarba buvo labai didelė, nes keturių aukštų raudonų plytų vieno metro storumo  bokštai su angomis šaudyti kulkosvaidžiais yra išvarpytos kulkų skylių.  Sklinda kalbos, ir žmonės tuo tiki, kad ten vaidenasi, vakarais galima išvysti kareivių vaiduoklius, išgirsti šūvių garsus. Kalbama, kad šalia tilto buvo sušaudyti keli tūkstančiai žmonių. Gal tai tik mitai, o gal ir ne…

Šiuo metu naudojamas XX a. paskutiniame dešimtmetyje šalia senojo pastatytas naujasis geležinkelio tiltas. 2007 metais Nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo taryba nutarė, kad tilto kompleksas yra Nekilnojamoji kultūros vertybė.

Kompleksas yra Kurmaičių kaime, Mažeikių r. (Tik išvažiavus iš Mažeikių Skuodo link yra nuoroda).

 

Atsiliepimai

Komentuoti