Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras

Edukacija bityne „Užpelkių medus“

Bičiuliai Alvydas ir Rasa, tėvo ir dukters komanda, kviečia aplankyti bityną “Užpelkių medus“. Čia galėsite iš arčiau susipažinti su bitėmis, paragauti medaus ir išgirsti ne tik apie bitininkystės kasdienybę, bet ir apie bičių svarbą mūsų ekosistemoms.

Turėsite galimybę apžiūrėti skirtingo tipo avilių - ne tik standartinių, šiuolaikinių bet ir senovinio tipo gulstinių ir netgi japoniško tipo, pagamintų paties bitininko darbščiomis rankomis.

O gastronomė ir pirmoji Lietuvoje medaus someljė Rasa išmokys kaip ragauti medų ir jį derinti su maistu. Susipažinsite ne tik su tradiciniais bičių produktais (medumi, bičių duonele, žiedadulkėmis, vašku...) bet ir išmoksite į juos pažvelgti visai kitu kampu. 

Esant galimybei apsilankysime ir viename bityno skyrių, esančiame netoliese ir pasivaikščiosime po pagrindines mūsų bičių ganyklas - daugiametę pievą. Pakalbėsime apie bioįvairovę bei jos svarbą ne tik sveikam dirvožemiui, augalams, bitėms bet ir žmogui. Stebėsime pievoje gyvenančius bičių “konkurentus“ - kitus vabzdžius, o jeigu pasiseks gal net sutiksime kokią stirnelę ar zuikį atklydusius iš šalia esančio miško. 

Tiksli edukacijos programa derinama pagal jūsų poreikius ir grupės dydį (midaus gamyba, vaško gaminiai, medaus degustacijos pagrindai, vabzdžių viešbučių gamyba, praktinis užsiėmimas su bitėmis) - reikalinga išankstinė rezervacija telefonu arba el. paštu 

Sezoniškumas

Vasarą

Atsiliepimai

Komentuoti