Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras

Projektas „Visi po viena saule“

    Projektas VISI PO VIENA SAULE

    Būrys gražaus jaunimo – Mažeikių Kalnėnų progimnazijos, Joniškio „Saulės“ pagrindinė mokyklos, Šiaulių „Santarvės“, Saulėtekio gimnazijos  bei Šiaulių Rėkyvos, Gytarių, V. Kudirkos progimnazijų moksleiviai – dalyvauja Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamame projekte „Visi po viena saule“, skirtame prisidėti prie ukrainiečių moksleivių sklandesnės integracijos ir socializacijos Lietuvoje, ugdyti kūrybinę saviraišką bei potencialą dalyvaujant kūrybinėse veiklose su profesionaliais kūrėjais. Projekto partneris – ukrainiečių integracijos centras „Malva“. 
    Rusijos pradėtas karas Ukrainoje vis dar tęsiasi, ukrainiečių vaikams tenka planuoti savo ateitį Lietuvoje, o lietuvaičiams – palaikyti karo nublokštus bendraamžius. Kaip susirasti draugų? Kodėl svarbu atsiverti naujai kultūrai ir mokėti pristatyti savąją? Kaip bendrauti su vaiku patyrusiu tėvynės netektį? Šiuos ir kitus klausimus moksleiviams gvildenti padėjo projekto iniciatoriai ir vykdytojai, nes projektu buvo siekiama šių tikslų: prisidėti prie ukrainiečių moksleivių sklandesnės integracijos ir socializacijos Lietuvoje; skatinti jų  kultūrinį bendravimą, bendradarbiavimą tarp mokinių ir pedagogų; ugdyti kūrybinę saviraišką bei potencialą dalyvaujant kūrybinėse ir edukacinėse veiklose su profesionaliais kūrėjais; tenkinti pažinimo ir lavinimosi poreikius.
    Gruodžio 7 d. Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale vyko baigiamasis renginys. Sveikindama susirinkusiuosius, šios bibliotekos direktorė Irena Žilinskienė, atkreipė dėmesį į projekto svarbą – tiesiamą draugystės tiltą tarp ukrainiečių ir lietuvaičių. I. Žilinskienė padėkojo projekto rengėjoms, partneriams ir dalyviams. Projekto vadovė Rita Božienė pristatė vykdytas veiklas ir rezultatus.
    Rugsėjo 19 d. moksleiviai Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale susitiko su pasipriešinimo 2014 m. rusų Krymo, Luhansko ir Donbaso aneksijai veteranu ir rašytoju Oleksandru Tereščenko. Mažeikiuose, Joniškyje bei Šiauliuose vyko susitikimai su rašytoja Ilona Ežerinyte. Moksleiviai dalyvavo muzikinės karaokės edukacijoje su ukrainiečių aktore bei dainininke Olena Lastivka – gražūs ir neišdildomi prisiminimai, kaip šauniai dainuota ukrainietiškai!  Moksleiviams patiko ir edukacinis užsiėmimas „Kūryba stiprina draugystę“ ir protmūšis „Nuo Ukrainos iki Lietuvos“. Teatralizuotuose mokymuose „Rašyti laiškus – šaunu!” su Šiaulių menu mokyklos vaikų ir jaunimo teatro studija „Kompanija šauni“, mokiniai iš Šiaulių, Joniškio ir Mažeikių buvo kviečiami rašyti laiškus vieni kitiems ir tokiu būdu užmegzti draugystes, susirasti susirašinėjimo draugų. Moksleivių laiškų pagrindu buvo sudarytas  2024 metų kalendorius „Visi po viena saule“.
    „Dėkojame visiems prisidedantiems ir dirbantiems, kad  jaunųjų ukrainiečių integracija vyktų sklandžiai ir kuo daugiau būtų tokių projektų“, – džiaugėsi ukrainiečių integracijos centro „Malva“ komandos narė Žana Tolstykova.

Atsiliepimai

Komentuoti