BREXIT akualijos

 Nuo 2020 vasario 1 d. įsigaliojus susitarimui dėl Jungtinės Karalystės ir Šiaurės Airijos (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) ir Europos atominės energijos bendrijos, Jungtinė Karalystė daugiau nėra Europos Sąjungos narė. Po intensyvių derybų 2020 m. gruodžio pabaigoje buvo sudarytas susitarimas dėl būsimų ES ir JK santykių. Šiuo metu susitarimas galioja laikinai, kol jį patvirtins  EUROPOS PARLAMENTAS.

      Susitarta dėl ES piliečių teisių Jungtinėje Karalystėje ir JK piliečių, gyvenančių ES šalyse, teisių apsaugos, JK finansinių įsipareigojimų, prisiimtų kaip valstybės narės, taip pat su sienų kontrole susijusių klausimų.

                              Ieškantiems informacijos apie pasikeitimus po BERXIT'o:

informaciją apie tai, kaip gauti leidimą gyventi pagal Susitarimą po Brexit gausite paspaudę Migracijos tarnybos NUORODĄ.

Informaciją apie pasikeitusius muitinės reikalavimus rasite paspaudę Lietuvos respublikos Muitinės svetainės NUORODĄ.

Valstybinės mokesčių inspekcijos svetainėje rasite aktualią informaciją prekiaujantiems su Jungtine karalyste apie mokesčių pasikeitimus NUORODA.

Visa informacija rengiantis Jungtinės Karalystės pasitraukimui iš ES su bendradarbiavimo sutartimi arba be jos, pateikiami atsakymai apie dažniausiai užduodamus klausimus dėl darbo galimybių Lietuvoje, šveitimo, socialinių garantijų, sveikatos draudimo ir kitais rūpimais klausimais rasite paspaudę Lietuvos respublikos vyriausybės svetainės NUORODĄ.

Atsiliepimai

Komentuoti